H000 - Deszczownie mostowe

Deszczownia frontalna VALLEY

Deszczownia frontalna VALLEY

Producent: valmont
Model: H320
Opis produktu

Przeznaczenie

Deszczownia frontalna VALLEY produkcji firmy VALMONT z USA przeznaczona jest do ekonomicznego na­wadniania przez deszczowanie wszelkich upraw polowych: rolniczych, warzyw-niczych, szkółkarskich, pastwisk, itp. Deszczownia zasilana jest w wodę z jednego z bocznego  przęsła. Największe deszczownie frontalne osiągają 973  m rozpiętości i mogą nawodnić kilkuset hektarowe plantacje. Oprócz nawodnień przy opcjonalnym wyposażeniu może być wykorzystana do rozdeszczowania ścieków. Do zastosowania na różnych wielkościach i kształtach pól.

Budowa i działanie

Deszczownia frontalna VALLEY to samojezdna stalowa konstrukcja rurowo cięgłowa, ocynkowana ogniowo. Deszczownia taka standardowo składa się z: bocznego wozu zasilającego, przęseł z odpowiedniego wykonanym rurociągiem, układu napędowego, układu sterującego, wyposażenia dla dopasowania prześwitu nad uprawą, zestawu zraszaczy. Może być zasilana w wodę ciśnieniowo poprzez wleczony po ziemi wąż lub z bezpośrednio przyległego rowu wzdłuż pola. Wówczas kompletowana jest we własną pompę dla poboru wody z takiego ujęcia. W zależności od rozpiętości i wymaganej przepustowości rurociąg w przęsłach deszczowni może być wykonany w średnicach od 5”do 10”. W celu zapewnienia wymaganej rozpiętości pracy producent dysponuje przęsłami i przewieszeniami o różnej długości. Na końcu maszyny można dodatkowo zastosować działko, co zwiększy zasięg pracy. Możliwe jest wykonanie rurociągu z wkładką z tworzywa sztucznego o podwyższonej odporności na korozję, szczególnie przydatne dla ścieków. Napęd na koła przenoszony jest elektrycznie od generatora w wozie zasilającym. Ruchem maszyny nadzoruje układ sterujący.

Zwykłe maszyny frontalne przesuwając się krokowo nads uprawą, przęsło za przęsłem, nawadniają równomiernie całą szerokość będącą w jej zasięgu. Mniejsze deszczownie frontalne mogą być przystosowane do holowania, co pozwoli na wykorzystanie w sąsiednich uprawach lub zabranie z pola po sezonie. Deszczownia frontalna Universal Valleya oprócz funkcji maszyny holowanej umożliwia obracanie wokół przęsła napędowego łącząc w sobie funkcje deszczowni centrycznej i frontalnej.

Nazwa
RAINGER
RAINGER
Swing-Around
Two Wheel Ditch Feed
Two Wheel Hose Drag
Uniwersal
Długość maks.
973 m
518 m
400 m
400 m
400 m
Średnica przęseł
6”5/8, 8”5/8 i 10”
6”5/8, 8”5/8 ”
5”, 6”5/8
5”, 6”5/8
6”5/8,
Opcja holowania
nie
nie
tak
tak
Tak
Opcja nawrotu wahadłowego
nie
tak
tak
tak
Tak
Przeznaczenie
Duże pola
Duże pola z rowem/ kanałem
Mniejsze pola z rowem
Małe pola
Małe pola z rowem/ kanałem
Zasilanie w wodę
Wąż / rów
Wąż / rów
Rów
Wąż
Wąż / Rów
Położenie wozu zas.
Skrajne / środek
Skrajne
Skrajne
Skrajne
Skrajne
    
Chcesz wiedzieć więcej odwiedź: http://www.valleyirrigation.com/equipment/linears
Parametry
Podstawowe
Przemieszczanie:przód - tył
Zasilanie w wodę:Wąż płaski, kanał
Przepustowość [m3/h]:do 500
Video
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.