K360 - Systemy Efektywnych Mikroorganizmów

Dozujący zraszacz fertygacyjny EMJET

Dozujący zraszacz fertygacyjny EMJET
Producent: Łukomet
Model: K361
Opis produktu

Przeznaczenie

Zraszacz fertygacyjny z osprzętem EMJET opracowany został do aplikacji EM-ów (Efektywnych Mikroorganizmów), dla których jest zabójcze wysokie ciśnienie panujące w instalacjach nawadniających zwłaszcza zasilających deszczownie szpulowe.  EMJET przeznaczony jest również do fertygacji czyli wprowadzania (dozowania)  roztworu  nawo­zów mineralnych w trakcie deszczowania. Wykorzy­stywany jest do pracy z deszczownią szpulową, w uprawach polowych rolniczych, warzywniczych lub sadowniczych. Dzięki prostej budowie i braku jakichkolwiek mechanizmów i pracy bez zapotrzebowania energii system ten jest preferowany do pracy w warunkach szczerego pola. 

Budowa i zasada działania

Dozujący zraszacz EMJET to seryjne działko przeznaczone  do średniej wielkości deszczowni szpulowej, w które wbudowano rurkę doprowadzającą zasysany roztwór do otworu wylotowego dyszy. W skład systemu wchodzą dwa zbiorniki PCV o łącznej pojemności 160 l ze stelażem wykonanym ze stali kwasoodpornej służącym do ich zawieszenia na wózku zraszacza deszczowni. Na przewodzie łączącym zbiorniki z działkiem zainstalowany jest filtr i zawór regulacyjny.

Przed rozwinięciem węza deszczowni szpulowej, najlepiej w oddzielnym zbiorniku rozpuścić granulowany nawóz mineralny do właściwego, wyliczonego stężenia. Zalać otrzymany roztwór przez sito do zbiorników PCV zawieszonych na wózku zraszacza. Rozwinąć wąż deszczowni i rozpocząć nawadnianie. Wypływająca z dużą prędkością z dyszy działka struga wody, wytwarza podciśnienie w rurce zasysając roztwór ze zbiorników. Roztwór z rurki porywany jest przez strumień wody w którym się rozprasza i spada równomierną dawką na całą powierzchnię nawadnianego pasa uprawy.

 Dawkę nawozową reguluje się przez zmianę stężenia dozowanego roztworu oraz przez zmianę parametrów pracy deszczowni. 

Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.