F500 - Głowice hydrantowe

Głowice hydrantowe S221 - typ BAUER

Głowice hydrantowe S221 - typ BAUER

Producent: Łukomet
Model: F520 S220
Opis produktu
Przeznaczenie
Głowica hydrantowa S221/4” służy do sprawnego korzystania z deszczownianej linii przesyłowej, jako zawór czerpalny naziemnych urządzeń deszczujących. Jest to element do przyspawania na podstawie hydrantu, na elemencie stałym rurociągu podziemnego lub w inny sposób na rurociągach przenośnych. W celu swobodnego otwarcia i poboru wody wymagają zastosowania łuku hydrantowego S38 (element przenośny). Ilość głowic w danej instalacji odpowiada najczęściej ilości hydrantów – miejsc poboru wody do nawodnień. Łuków hydrantowych potrzeba tyle co deszczowni. Do pracy w instalacjach o ciśnieniu od 0 do 12 Atm.  
 
Budowa i działanie
Konstrukcja wykonana ze stali cynkowanej ogniowo. Składa się zasadniczo z korpusu górnego z kołnierzem dla przyłącza hakowgo łuku S38 i pokrywy zaworu. Pokrywa zaworu z wyprofilowaną uszczelką zamocowana jest do korpusu za pomocą gwintowanego trzpienia ze stali nierdzewnej. Jego górna część wystaje ponad powierzchnię i posiada uchwyt dla łuku S38.
Zawór otwiera się do góry. Ciśnienie wody ułatwia podnoszenie pokrywy zaworu. Rozwiązanie takie daje dobre warunki dla zapewnienia swobody otwierania i zamykania bez względu na panujące ciśnienie i jest przy tym wystarczająco szczelne. Po założeniu łuku S38 na głowicę pokręcamy za rękojeść i przez to pokręcamy trzpieniem głowicy. Pokrywa podnosi się i otwiera przepływ wody w kierunku łuku do góry. Głowicę od spodu, po odtrawieniu powłoki cynkowej, należy spawać do innego połączenia lub bezpośrednio do hydrantutu. Połączenie głowica – łuk uszczelnione jest na łuku gumową uszczelką wargową.
 
Przykłady wykorzystania:
 
 
 
Dane techniczne
Średnica przyłącza zewn.:        102 mm
Średnica kołnierza:                   155 mm
Wysokość całkowita:               315 mm
Nominalne ciśnienie pracy:       12 Atm
Masa:                                      2,9 kg
  
 
Oprócz powyżej opisanej głowicy S221/4” występują jeszcze S220/3” i S222/5” które działają w podobny sposób ale różnią się wielkościami.
Parametry
Podstawowe
Wymiary [cal]:4
Przepustowość [m3/h]:80
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.