F400 - Rurociągi podziemne

Hydranty przelotowe rurociągów PE

Hydranty przelotowe rurociągów PE

Producent: Łukomet
Model: F421.T
Opis produktu
Przeznaczenie
Hydranty przelotowe są częścią podziemnych deszczownianych linii przesyłowych służącą do poboru wody w dowolnym punkcie linii do celów nawodnień. Nie wstrzymują przepływu wody w układzie przesyłowym, mogą umożliwiać zmianę kierunku trasy linii i jej rozwidlenia. Stosowane są tam gdzie wymagana jest pełna szczelność jednocześnie stanowią oddzielny demontowalny element z układu. 
 
Konstrukcja i kompletacja
W dowolnym hydrancie przelotowy można wyróżnić dwa zasadnicze zespoły elementów: podstawę hydrantu 1 z przyłączami 2 i opaskami 3, oraz głowicę z zaworem 4 + 5. Zasada ta może być realizowana na wiele sposobów. Ze względu na różnorodność ostatecznego wykonania hydrantów przelotowych zależnych od specyficznych wymagań odbiorcy nie podaje się konkretnego rozwiązania. Przedstawiono przykłady rozwiązań występujących najczęściej w praktyce produkcyjnej ŁUKOMET.
Elementy kołnierzowe skręcane śrubami i uszczelniane na uszczelki płaskie. Elementy stalowe (jak poz 2) łączone są z rurą PE na gorąco i zaciskane opaską stalową. Wykonywane są na rury PE63, PE75, PE90, PE110 i większe. Wysokość podstawy 1 najczęściej w zakresie 0,5 – 1,2 m. Elementy podziemne cynkowane ogniowo. Wyroby kompletowane na zamówienie.
Odmiany
 
 
 
Hydranty przelotowe w zagłębieniach mogą być wyposażane w zawory spustowe. Miejsce z hydrantem na linii przesyłowej można wykorzystać również dla zainstalowania manometru, zaworu redukcyjnego, odpowietrznika itp.
Parametry
Podstawowe
Ciśnienie pracy [MPa]:Hydranty przelotowe
Średnica zew. [mm]:63 - 110
Pliki

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.