T400 - Beczkowozy specjalizowane

Hydrosiewnik ŁUKOMET

Hydrosiewnik ŁUKOMET

Producent: Łukomet
Model: T410, HS 1,5
Opis produktu
Przeznaczenie
Hydrosiewnik T410 mod. HS1.5 w wersji kontenerowej, przeznaczony jest do hydrodynamicznego obsiewu terenów komunalnych, boisk sportowych, terenów mieszkalnych, skarp oraz terenów trudnodostępnych zawiesiną nasion traw i motylkowych w papce celulozowo –torfowej z zawartością ekożelu, nawozów mineralnych, biostymulantów i innych dodatków. Strumieniem gęstej, lepkiej, pożywnej dla roślin cieczy, wyrzucanej pod ciśnieniem kilku atmosfer z kierowanego działka, pokrywa się na odległość 20 – 25 m powierzchnie skarp na nasypach piaszczystych np. autostrad, zbocza wy­sypisk śmieci, zbocza hałd przemysłowych czy popiołów.
Hydrosiewnik T410 przewożony jest na skrzyni ładunkowej samochodu dostawczego, terenowego pikapa lub na lawecie za samochodem.
 
Budowa i zasada działania
Na stalowej, ocynkowanej ogniowo ramie, posadowiony jest zbiornik z laminatu poliestrowo-szklanego, dwie pompy spalinowe Subaru, podest, zwijak na 20 m węża ciśnieniowego i statyw z działkiem. Wewnątrz zbiornika zainstalowane jest obrotowo wałowe mieszadło mechaniczno-hydrauliczne, dysze zatapiające wsad oraz dysze mieszające. Pompy połączone są z wyposażeniem zbiornika i osprzętem za pomocą zaworów, co umożliwia dowolne wykorzystanie wydajności obu pomp na mieszanie i obsiew.
Hydrosiewnik obsługują minimum dwie osoby. Przygotowane w workach substraty ustawiamy za hydrosiewnikiem. Po podłączeniu wody z hydrantu wężem strażackim 2” (lub wykorzystując własną pompę) napełniamy zbiornik wodą równocześnie zgarniając z rynny wsad. Dookólny strumień wody na wejściu zbiornika rozmywa i zatapia wsypywane substraty. Po kilku minutach w zbiorniku jest już kilkaset litrów wody i można uruchomić pompę mieszającą. Systematycznie wsypujemy resztę substratów co zajmuje nie więcej niż 10 minut. Zawartość zbiornika jest w tym czasie dostatecznie wymieszana i można przystąpić do hydroobsiewu. Jeżeli jest to płaski trawnik pomiędzy drogami, budynkami, drzewami to lepiej jest korzystać z węża, którego odpowiednią długość rozwijamy ze zwijadła. Po uruchomieniu pompy obsiewającej i przesterowaniu zaworów, operator za pomocą sterowanej prądownicy nanosi materiał na wcześniej wyrównane podłoże. Jeżeli jest to skarpa, hałdy czy wysypiska to można posłużyć się dalekosiężnym działkiem umieszczonym na statywie i z podestu operować strumieniem w promieniu ponad 20m.
 
Dane techniczne:
Długość           2000 mm                     Zapotrzebowanie mocy              2 x 6 KM
Szerokość        1100 mm                     Wydajność pomp                   2 x 200 l/min
Wysokość       1700 mm                       Ciśnienie pracy                             3 bar
Masa własna     300 kg                        Średnica dyszy                            14 mm
Pojemność       1500 l                          Zasięg strumienia do                     20 m
Parametry
Podstawowe
Zapotrzebowanie mocy [kW]:2 x 6 KM
Ciśnienie pracy [bar]:3
Wydajność użyteczna [l/min]:2 x 200
Zasięg [m]:20
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.