K300 - Fertygacja

K332,1OR - Pompa dozująca z rotametrem

K332,1OR - Pompa dozująca z rotametrem
Producent: Łukomet
Model: K332,1OR
Opis produktu

Przeznaczenie

Pompa dozująca  przeznaczona jest do fertygacji czyli wprowadzania (dozowania) całkowicie rozpuszczonych doglebowych nawo­zów mineralnych do wody w trakcie nawadniania roślin. Pompa wykorzy­stywana jest głównie do pracy z systemem kropelkowym, mikro-zraszaczo­wym lub kapilarnym do nawodniania gruntowych upraw polowych, tunelowych i szklarniowych.  Stosowana jest w sadownictwie i warzywnictwie. Pompę K332 należy zainstalować w miejscu z dostępem do napięcia 230V.
 

Budowa i zasada działania

Pompa dozująca K332,1OR  składa się z jednofazowej, elektrycznej, wielostopniowej, samozasysającej pompy odśrodkowej w wykonaniu kwasoodpornym i nabudowanymi na jej króćcu tłocznym  zaworem i rotametrem. Na króćcu ssącym zainstalowany jest wąż ssący zakończony filtrującym koszem z obciążnikiem gwarantującym jego pełne zanurzenie w pożywce nawozowej. Wyjście z rotametru zakończone jest ciśnieniowym wężem do podłączenia do instalacji nawadniającej przez zawór zwrotny.

Uwzględniając rozpoznawalny przez rotametr przepływ w granicach 20 do 100 l/h, wydajność systemu nawadniającego, planowaną dawkę polewową, dawkę nawozu i powierzchnię nawadnianą  należy przygotować odpowiednie stężenie mineralnego, doglebowego nawozu lub kilku pozwalających się ze sobą mieszać nawozów, mikroelementów i regulatorów kwasowości tworzących tzw. pożywkę.

Pompa, poprzez zafiltrowany smok pobiera pożywkę i wtłacza  pod ciśnieniem większym od tego panującego w instalacji nawodnieniowej. Intensywność wtłaczania możemy regulować zaworem w zakresie wskazania rotametru.
 

Parametry techniczne

Wymiary  mm     550 x 200 x 550

Masa        kg                     22

Zasilanie       230 V  50 Hz   

Moc                   1,5 kW

Mierzalny przepływ  do 100 l/h

Dopuszczalne ciśnienie w instalacji 4 bar

Parametry
Podstawowe
Opis:Do wprowadzania dozpuszczonych nawozów do instalacji nawadniającej. Zasilanie elektryczne 230 V 1,5 kW
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.