K500 - Kroplujące

K591,1 Zwijadło taśmy kroplującej

K591,1 Zwijadło taśmy kroplującej

Producent: Łukomet
Model: K591,1
Opis produktu

Przeznaczenie

Zwijadło przeznaczone jest do uprzątania po sezonie nawodnieniowym zalegających na powierzchni pola lub płytko w ziemi taśm kroplujących przeznaczonych do utylizacji (na szrot).

Zwijadło montowane jest na trzypunktowy układ zawie­szenia ciągnika rolniczego klasy minimum 3T, wyposażonego w jedną parę szybkozłączy hydrauliki zewnętrznej o ciśnieniu roboczym 16 MPa. 

Budowa i zasada działania

Dwupołówkowa konstrukcja nośna zwijadła i dwupołówkowa szpula są spawane ze stalowych profili. Stała połówka konstrukcji posiada trzypunktowy układ zawieszenia, hydrauliczny silnik i rozdzielacz oraz dwa zawieszone wahadłowo, ręcznie kierowane, rolkowe układacze węża po każdej stronie maszyny. Bezpośrednio na wale silnika hydraulicznego osadzona jest jedna połówka szpuli z kłowym sprzęgłem. Zawiasowo zamontowana druga połówka ramy z ułożyskowaną drugą połówką szpuli ze sprzęgłem  jest zamykana i otwierana siłownikiem hydraulicznym.

W zamkniętej pozycji szpuli, w uchwyty na jej szprychach wkładamy odcinki polipropylenowego sznurka.  Do szprychy przywiązujemy pierwsze taśmy i uruchamiamy nawijanie. Pęk taśm możemy – zamiast przywiązywania - zacisnąć w sprzęgle kłowym pomiędzy połówkami szpuli. Do równomiernego układania taśm na całej szerokości szpuli służą rolkowe układacze kierowane ręcznie. Do wciąganych przez szpulę taśm ciągle  dowiązywane są nowe w miarę przemieszczania się ciągnika w poprzek pola. Zmiana prędkości zwijania na wskutek zwiększającej się średnicy powstającej zwijki korygowana jest w sposób zdalny z kabiny ciągnika. Po zapełnieniu szpuli jej zawartość możemy związać sznurkiem i otworzyć szpulę. Ważącą kilkaset kilogramów zwijkę możemy ładować na przyczepy jedynie ładowaczem czołowym na dużym ciągniku lub ładowarką teleskopową. Wyrywając taśmy z ziemi jedziemy po polu wzdłuż rzędów z prędkością zsynchronizowaną z prędkością nawijania na szpulę nawijając wyrywane taśmy przez bok .

Dane techniczne

Długość w stanie zamkniętym   

mm

1500

Szerokość maksymalna  

mm

1800

Wysokość      

mm

2470

Masa własna

kg

650

Chłonność silnika         

litrów/obrót 

0,63

Wymagany udźwig podnośnika  

kN

30

Wymagane ciśnienie                 

MPa

16

Rozstaw cięgien dolnych         

mm

850

Gniazdo zapalniczki                 

DC

12V

Łączna długość nawiniętych jednorazowo taśm w zależności od rodzaju i grubości taśm od 45 do 75 km

Parametry
Podstawowe
Opis::Do uprzątania taśm kroplujących
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.