K500 - Kroplujące

K595,1 Aplikator doglebowy taśmy kroplującej

K595,1 Aplikator doglebowy taśmy kroplującej
Producent: Łukomet
Model: K595,1
Opis produktu

Przeznaczenie

Aplikator przeznaczony jest do zapuszczania pod powierzchnię gleby taśmy kroplujące co zapobiega ich zwiewaniu i pozostawia je w ściśle zaplanowanym miejscu i pozycji. Sekcje aplikatora montowane są na belce zawieszanej na trzypunkowym układzie zawieszenia ciągnika rolniczego. Wymagana moc i rodzaj napędu ciągnika będzie uzależniona od ilości aplikatorów i wymaganej głębokości aplikacji taśmy.

Budowa i zasada działania

Pojedyncza sekcja aplikatora wykonana jest ze spawanych profili stalowych, elementy pracujące w glebie z blach HARDOX, elementy współpracujące z taśmą ze stali INOX i tworzywa, całość malowana lakierem poliuretanowym. Sekcja aplikatora to skrzynkowe redło z łukową rurą zmieniającą kierunek rozwijania taśmy z pionowego na poziomy. Na wlocie i wylocie rury zainstalowane są rolki zapewniające właściwe prowadzenie i ułożenie taśmy na dnie wykonanego rowka. Do korpusu redła zamocowany jest zawiasowo obsypnik zagarniający powstały rowek. Nad korpusem redła znajduje się szpula, której boczne tarcze posiadają wewnętrzne, wymienne dyski dopasowane do konkretnych szpulek z taśmą. Wał szpuli jest łożyskowany w łożyskach kulkowych i hamowany regulowanym hamulcem taśmowym zapewniającym właściwy naciąg taśmy i przeciwdziałający samorozwijaniu.

Sekcje aplikatorów montowane są na belce wykonanej z profila zamkniętego 100 x 100 mm z kozłem TUZ. Jeżeli istnieje obawa kolizji elementów kozła z pozycjami aplikatorów lub taśmy muszą być rozłożone gęściej niż szerokość aplikatora  to stosowana jest belka podwójna. Łukomet oferuje również belkę dwustronnie wklęsłą umożliwiającą bezkolizyjne, przesuwne mocowanie dwustronne.

Dla zapewnienia właściwej głębokości pracy dwie reprezentatywne sekcje aplikatorów powinny być poprzedzone regulowanym szerokoprofilowym kołem a podnośnik ciągnika powinien zapewniać swobodną zmianę położenia cięgien dolnych. Wysokość zamocowania łącznika górnego na koźle powinna tworzyć układ równoległoboku z cięgłami dolnymi zapewniając poziomą pracę redełek w niewielkim zakresie zmian położenia.

Dane techniczne aplikatora

Długość redła   
mm
600
Długość z obsypnikiem             
mm
800
Długość z obsypnikiem
mm
520
Szerokość wykonanej szpary
mm
45
Wysokość  ze szpulą 
mm
1720
Wysokość redła
mm
250
Masa własna 
kg
65
Zakres głębokości pracy
mm
0-150
Wielkość szpulki max Ø600   
mm
s-250

Parametry
Podstawowe
Opis::Do zapuszczania w glebę taśmy kroplujących
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.