T800 - Inne

Laboratoryjny separator kiszonki

Laboratoryjny separator kiszonki

Producent: Łukomet
Model: T802,sep
Opis produktu
Przeznaczenie
Separator został opracowany i wykonany na zamówienie WIP SGGW a przeznaczony jest do prac laboratoryjnych i badań naukowych, których zadaniem jest rozdzielenie z mieszaniny ciał stałych mak­symalnie do siedmiu frakcji zróżnicowanych pomiędzy sobą co do wielkości. Sepa­rator jest najczęściej wyko­rzystywany do oceny jakości pracy takich urządzeń jak; roz­drabniacze, sieczkarnie, młynki, łamacze, szarpaki, granulatory itp.
 
Budowa i zasada działania
 Separator jest wytrząsarką oscylacyjną pracująca w płaszczyźnie poziomej. Sita wykonują ruch podobny do ruchu wykonywanego przetakiem. Sita selekcyjne wykonane ze stali kwasoodpornej w postaci szuflad z dnami w postaci sit o najróżniej­szych oczkach co do kształtu i wielkości otworów, wsunięte są w sztywną, zamykaną z dociskiem ażu­rową szafkę. Od strony czołowej, szafka jest podparta przegubowo na łożyskach linowych. przeciwna strona szafki podparta jest na ułożyskowanym czopie tarczy mimośrodowej osadzonej na wale prze­kładni napędzanej silnikiem elektrycznym. Silnik elektryczny zasilany jest poprzez falownik pozwala­jący dowolnie dobierać częstotliwość oscylacji. Przekładnia i łożyska liniowe mocowane są do ciężkiej stalowej płyty spoczywającej na elastycznych, dużych, gumowych nóżkach. Pod płytą zainsta­lowane są wysuwane koła umożliwia­jące manewrowanie separatorem po la­boratorium. Całość obudowana jest po­liwęglanową obudową umożliwiającą dogodny zasyp badanego materiału z góry, łatwe wyjmowanie szuflad i ob­serwację przebiegu procesu przesiewa­nia bez narażania obsługi na uderzenia oscylującą szafką. Górny zasyp przykryty jest klapą z dociskiem magnetycznym. przednie drzwi zdejmowane i otwierane w dowolnym kierunku, posiadają blokadę pracy przy niedokładnym zamknięciu.
Odmierzoną porcję materiału badanego, wsypujemy na górny ruszt lub sito, nastawiamy wymaganą częstotliwość, włączamy urządzenie na określony czas. Po zakończeniu procesu przesiewania ważymy zawartość poszczególnych sit.
 
Dane techniczne
Szerokość        mm       600      Wymiary wewnętrzne szuflad       406 x 565 mm
Głębokość       mm      1500      Częstotliwość oscylacji               144 ± 5 cykli/min s -1
Wysokość        mm       800       Zasilanie                                220 ~V   50 Hz   2,2 kW
Masa               kg       240     
 
Wymiary oczek poszczególny sit i rodzaj szuflady:
I – rozsypowa; II – separująca (19x19mm); III – separująca (12,7x12,7mm); IV – separująca (6,3x6,3mm); V – separująca (3,96x3,96mm); VI – separująca (siatka tkana 1,2x1,2 drut 0,5mm);
VII – zbiorcza (pełna)
Parametry
Podstawowe
Wysokość [mm]:600
Głębokość [mm]:1500
Szerokość [mm]:800
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.