K500 - Kroplujące

Linia kroplująca DRIP-LINE Classic

Linia kroplująca DRIP-LINE Classic

Producent: irriga
Model: K510, CL
Opis produktu
Przeznaczenie
Linia kroplująca DRIP-LINE Classic stosowana jest najczęściej w systemach nawadniania kropelkowego pól, sadów, szkółek, szklarni, tuneli foliowych oraz innych upraw rzędowych wieloletnich. Szczególnie jest zalecana do terenów o małych różnicach poziomów, dla krótkich ciągów kroplujących, oraz: w uprawach nietolerujących wody podawanej z góry na roślinę w   formie deszczu (choroby grzybowe), w miejscach, gdzie zasoby wody są bardzo ograniczone, i tam gdzie ze względu na skłon pola i zlewność gleby nawadnianie z dużą intensywnością powoduje spływ powierzchniowy.
Podczas nawadniania linią możliwe jest jednoczesne nawożenie uprawy (fertygacja) nawozami wyłącznie płynnymi.
 
Budowa i zasada działania
Podczas produkcji Drip-Line w przewód polietylenowy są wtapiane specjalne emitery (kroplowniki) z labiryntem redukującym ciśnienie wody. Wbudowany system filtracji oraz specjalna konstrukcja kroplowników powodująca turbulentny przepływ wody zapobiega powstawaniu osadów i zatykaniu się kroplowników. Po obu stronach emitera znajdują się punkty wypływu, kroplowniki, umożliwiające szybszą instalację linii kroplującej, bez sprawdzenia położenia wypływu wody.
Do zalet Drip-Line Classic należą: wielosezonowość, samooczyszczenie, odporność na zapychanie, niski koszt zakupu, oszczędny wydatek wody, racjonalne dawkowanie wody w rejon systemu korzeniowego, wszechstronność (gdyż może być rozłożona luźno, lekko przykryta glebą lub podwieszona) oraz możliwość nawadniania upraw niezależnie od pory dnia.
Linia produkowana jest z najlepszego materiału z dodatkiem stabilizatora chroniącego go przed promieniowaniem UV, o średnicy zewn. 16 mm i grubości ścianki 1,25 mm, w dowolnych rozstawach kroplowników. Minimalny rozstaw kroplowników to 33 cm, a maksymalny to 150 cm, co umożliwia dostosowanie linii do wymogów różnych upraw. Standardowe rozstawy kroplowników to: 40, 50 i 60 cm. Linie z innym rozstawem są produkowane na indywidualne zamówienie. Zakres ciśnienia roboczego wynosi od 0,5 do 3,0 bar, a wydajności kroplowników są zmienne i zależą od ciśnienia na kroplowniku. Zalecane ciśnienie pracy to od 1 do 2 bar. Kroplowniki w linii rozłożonej na terenie płaskim będą pracowały przy spadającej wydajności kroplowników wzdłuż linii. Standardowa długość linii ok 200m
Parametry
Podstawowe
Rozstaw kroplowników [cm]:30 - 100
Ciśnienie pracy [bar]:1 - 3
Wydajność kroplownika [l/h]:2,2 - 3,7
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.