SG20 - Mieszadła ciągnikowe wałowe specjalne

Mieszadło ciągnikowe pionowe

Mieszadło ciągnikowe pionowe

Producent: Łukomet
Model: SG22
Opis produktu
Przeznaczenie
Mieszadło (mikser) wałowo-śmigłowy pionowy przeznaczony jest do ujednorodniania (mieszania, miksowania) gno­jowicy, gnojówki lub innych mediów pod­legających pod wpływem długotrwałego leżakowania, rozwar­stwieniu na frakcje zalegającego na dnie osadu, cieczy i pływającego na jej powierzchni kożucha. Ze względu na możliwość prowadzenia wału napędowego w pozycji pionowej jest szcze­gólnie przydatny do miksowania zawartości podziem­nych przejazdowych zbiorników wyposażonych we właz o średnicy minimum 58 cm lub inny podobnej wielkości. Mikser przeznaczony jest do współpracy z ciągnikiem rolniczym o mocy silnika minimum 25 kW, wyposażonym w TUZ o udźwigu minimum 7 kN, WOM o obrotach 540 obr./min.
 
Budowa i zasada działania
Mikser wałowo-śmigłowy pionowy jest stalową konstrukcją cyn­kowaną ogniowo przystosowaną do za­wieszania na TUZ ciągnika rolniczego. Zespół roboczy miksera stanowią: śmigło, wał napędowy i przekładnia kątowa 1:1. Wał ułożyskowany w rurze konstruk­cyjnej. Rura wału napędowego zawieszona jest na maszcie z wciągarką dla swobodnego podnoszenia i opuszczania zespołu roboczego. Wał mocowany jest dla swobodnego ruchu pionowego przez otwór w spodzie ramy i w górnej części na specjalnym uchwycie wahliwym. Każda noga ramy posiada niezależną regulację wysokości w zakresie 30 cm. Uchwyt wahliwy miksera pozwala na ustawienie wału uchylnie od pionu w zakresie kilkunastu stopni, co ukierunkowuje strumień i poprawia mieszanie.
Zasada działania miksera polega na przepompowywaniu gnojo­wicy z wielką wydajnością w kierunku pionowym, co powoduje ruch i mieszanie wszyst­kich frakcji w jednorodne medium. W zależności od wielu czynni­ków, czas miksowania zawartości zbiornika o objętości kilkudziesięciu metrów sześciennych może wynieść do kilkadziesiąt minut. W większych zbior-nikach o nieokrągłych kształtach, zwłaszcza prostokątnych zalecane jest wykorzystanie miksera na kilku stanowiskach pracy (z różnych otworów).
Na zamówienie ŁUKOMET może wykonać mieszadło pionowe o innych parametrach, właściwych co do głębokości zbiornika i wielkości włazu.
 
Dane techniczne
Długość                                       mm               840
Szerokość                                     mm               840     
Wysokość spoczynkowa                 mm               550
Głębokość opuszczenia                  mm              2500
Średnica śmigła                            mm               560     
Obroty WOM                              1/min               540  
Wydajność przetłaczania                 l/s                600
Parametry
Podstawowe
Wydajność [l/s]:1900
Masa [kg]:225
Zapotrzebowanie mocy [kW]:59
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.