SG20 - Mieszadła ciągnikowe wałowe specjalne

Mieszadło ciągnikowe przez ścianę

Mieszadło ciągnikowe przez ścianę

Producent: Łukomet
Model: SG23
Opis produktu
Przeznaczenie
Mieszadło (mikser) wałowo-śmigłowy przeznaczony jest do ujednorodniania (mieszania, miksowania) gno­jowicy, gnojówki lub innych mediów pod­legających pod wpływem długotrwałego leżakowania, rozwar­stwieniu na frakcje zalegającego na dnie osadu, cieczy i pływającego na jej powierzchni kożucha. Ze względu na konstrukcję wału napędowego, jego ułożyskowania i uszczelnienia jest on przeznaczony głównie do miksowania zawartości zbiorników naziemnych, najczęściej stalowych z powłoką uszczelniającą, umożliwiających zamontowanie go przez otwór ściany zbiornika. Mikser przeznaczony jest do współpracy z ciągnikiem rolniczym o mocy silnika minimum 25 kW z WOM o obrotach 540 obr./min.
 
Budowa i zasada działania
Mikser wałowo-śmigłowy jest stalową konstrukcją cyn­kowaną ogniowo przystosowaną do napędu od ciągnika rolniczego. Zespół roboczy miksera stanowią: śmigło, wał napędowy oraz mocowania miksera do podłoża. Wał ułożyskowany w rurze konstruk­cyjnej, mocowany jest na uchwycie wewnętrznym i zewnętrznym do betonowych postumentów. Uchyt zewnętrzny powinien być przytwierdzony do wcześniej przygotowanego fundamentu. Uchwyt wewnętrzny powinien być posadzony na płycie betonowej z zabezpieczeniem dla powłoki uszczelniającej zbiornika. Wał miksera jest przełożony przez ścianę zbiornika gdzie w zależności od typu zbiornika odpowiednio uszczelniany w sposób uniemożliwiający przecieki jak i nie przenosząc drgań.
Zasada działania miksera polega na przepompowywaniu gnojo­wicy z wielką wydajnością w kierunku poziomym, co powoduje ruch i mieszanie wszyst­kich frakcji w jednorodne medium. W zależności od wielu czynni­ków, czas miksowania zawartości zbiornika o objętości kilkudziesięciu metrów sześciennych może wynieść do kilkadziesiąt minut. Na zamówienie ŁUKOMET może wykonać mieszadło pozime o innych parametrach, właściwych co do objętości i konstrukcji zbiornika.
 
Dane techniczne
Długość                                             mm                  3400
Szerokość                                           mm                  840     
Wysokość                                           mm                  840
Średnica śmigła                                   mm                  560     
Obroty WOM                                      1/min                540  
Wydajność przetłaczania                       l/s                    600
Zapotrzebowanie mocy                         kW                  min.25
Wys. piętrzenia przy 540obr/min             m                      3
Parametry
Podstawowe
Wydajność [l/s]:1900
Zapotrzebowanie mocy [kW]:59
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.