SG10 - Mieszadła wałowe ciągnikowe podoborowe lagunowe

Mieszadło ciagnikowe (wałowe ŁUKOMIX 760 L - lagunowe)

Mieszadło ciagnikowe (wałowe ŁUKOMIX 760 L - lagunowe)

Producent: Łukomet
Model: SG14
Opis produktu
Przeznaczenie
Mieszadło ciągnikowe ŁUKOMIX 760L przeznaczone jest do mie­szania (ujednoradniania) gnojowicy bydlęcej lub świńskiej w ka­nałach podoborowych, zbiornikach otwartych, lagunach. Mieszadło współpracuje z ciągnikiem rolniczym dużej mocy, posiadającym hydrauliczny TUZ, dwa gniazda hydrauliki zewnętrznej i WOM.
 
Budowa i zasada działania
Mieszadło zbudowane jest z dwóch zasadniczych podzespołów: ramy nośnej i wału. Rama nośna jest spawaną z profili zamkniętych konstrukcja stalową ocynkowaną ogniowo. W podstawowej wersji mieszadła przeznaczonego do pracy w podoborowych kanałach i lagunach – rama przystosowana do trzypunktowego układu zawie­szenia ciągnika rolniczego posiada zawiasowo mocowany w osi czopów dolnych kozioł, którego położenie zmieniane jest siłowni­kiem hydraulicznym zasilanym przewodami wysokociśnieniowymi z gniazd hydrauliki zewnętrznej ciągnika. Wał podwieszony jest do ramy za pomocą cybantów co zapewnia regulację dopasowującą do posiadanego ciągnika i wału przegubowo-teleskopowego. Wał to stalowa ocynkowana ogniowo rura długości 6 m i średnicy 133 mm wewnątrz, której na pięciu kulkowych łożyskach mocowanych w poliuretanowych półelastycznych, gwiaździstych obudowach, spoczywa utwardzony powierzchniowo, szlifowany na całej długości wał pędny średnicy 40 mm. Wał pędny od strony ciągnika posiada obsadzoną na wpuście utwardzoną i szlifowaną koń­cówkę sześciowpustową z karbem do mocowania zatrzaskowego widłaka WPT. Siły promieniowe przenosi łożysko w obu­dowie wahliwej. Od strony śmigła siły promieniowe i poosiowe przenosi wahliwe łożysko baryłkowe. Łącznie wał pędny podparty jest na siedmiu łożyskach a uszczelnienia oringowo-simeringowe obu końców rury pozwalają na pracę łożysk w kąpieli olejowej. Siła poosiowa pochodząca od ciągu śmigła nie jest przenoszona przez wał pędny a od razu za śmigłem przechodzi na rurę i ramę nośną co dodatkowo zabezpiecza przed wybaczaniem wału. Śmigło średnicy 760 mm zaprojektowane zostało zgodnie ze sztuką projektowania śruby okrętowej z uwzględnieniem medium jakim jest gno­jowica a zwłaszcza zapewniając kształtem samoczyszczenie łopat z materiałów włóknistych takich jak słoma, siano, sznurek. Ponadto kształt i ustawienie łopat powoduje zwężenie strumienia co sprzyja wykorzystaniu energii kine­tycznej strumienia. Łopaty śmigła wycinane są na wycinarce CNC tłoczone na gorąco na prasie hydraulicznej, wspa­wywane w piastę, krawędzie natarcia i spływowa wyprofilowane, całość wyważana statycznie, cynkowana ogniowo a piasta wy­pełniona pianką poliuretanową. Moment obrotowy z wału pędnego na śmigło przenosi wpust na znacznej dłu­gości pia­sty. Wał za śmigłem zakończony jest opływowym kołpakiem. Dla podniesienia sprawności zastosowano tune­lową obudowę śmi­gła zaprojektowaną z uwzględnieniem hydrodynamiki przepływu. Rurowa konstrukcja nośna obu­dowy zabezpiecza śmigło i dno zbiornika przed wzajemnym uszkodzeniem.
Obracające się z prędkością WOM śmigło przegarnia gnojowicę z prędkością kilku metrów na sekundę, co stwarza efekt pompowania gnojowicy średnicą 760 mm, dodatkowo strumień gnojowicy za śmigłem porywa ze sobą ciecz zata­piając kożuch i podrywając osad. Łopaty śmigła mechanicznie tną i rozdrabniają kożuch.
Wał mieszadła może być zabudowany na ramie i z tunelem do kanałów podoborowych, może być na ramie umożliwia­jącej wprowadzanie mieszadła przez właz do przejazdowych zbiorników podziemnych jak również może pracować jako mieszadło wieżowe z przeznaczeniem do mieszania zbior­ników, których krawędź znajduje się na wysokości 2 – 3 m nad poziomem ziemi. ŁUKOMET wykona mieszadło dopasowane do Twoich potrzeb!!!
 
Dane techniczne
Wymiary                                                       6800x1120x1170 [mm]
Masa                                                           485 kg
Zapotrzebowanie mocy                                    80 kW
Współpraca z ciągnikiem klasy min                     2T
Prędkość obrotowa                                         540 obr/min
Średnica wirnika                                            760 mm
Parametry
Podstawowe
Rodzaj:ciągnikowe, poziome. lagunowe
Obroty z WOM [obr/min]:540
Średnica śmigła [mm]:760
Pliki

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.