F100 - Mobilne

Mobilny rurociąg deszczowniany szubkozłączny na wozie

Mobilny rurociąg deszczowniany szubkozłączny na wozie

Producent: Łukomet
Model: F110
Opis produktu
Przeznaczenie
Mobilny rurociąg deszczowniany przeznaczony jest do prze­syłania na znaczne odległości (od 6 m do kilku kilometrów) wody pod ciśnieniem (nawet 12 – 20 bar). Rurociąg rozkła­dany jest od pompowni usytuowanej przy źródle wody do deszczowni ustawionej lub zainstalowanej na plantacji prze­znaczonej do nawadniania. Na samej plantacji można nim doprowadzić wodę do miejsc ustawienia maszyn deszczują­cych lub samych działek czy zraszaczy.. Rury szybkozłącze rozwożone na specjalnym choinkowym wozie to bardzo mo­bilny, prosty i łatwy w użyciu wodociąg wykorzystywany często na wielu polach i łącznie z deszczownią szpulową obsługujący w sezonie nawet kilka odległych od siebie pól. Wóz z rurami przeciągany jest odpowiednio dużym ciągni­kiem rolniczym wyposażonym w dolny zaczep transportowy do przyczep „hicz”. Standardowo na wozie przewozi się rury długości 6 m.
 
Budowa i obsługa
Wóz jako jednoosiowa przyczepa zbudowany jest ze stalowych płaskich elementów spawanych i ocynkowanych ogniowo skręconych ze sobą śrubami. Taka konstrukcja pozwala całość ocynkować i przewozić w elementach na stosunkowo małej przestrzeni ładunkowej. Szerokoprofilowe, niskociśnieniowe koła pozwalają wjechać w każde bezdroże. Hak transportowy o zmiennej wysokości zapewnia poziome położenie wozu dla różnych wysokości „hicza”. Zastosowanie zmienno-profilo­wych półek choinkowych zapewnia właściwą wytrzymałość przy maksymalnym wykorzystaniu objętości ładunkowej i do­godnym za- i wyładunku rur. Sposób układania rur półkach zabezpiecza przed uszkodzeniami delikatnych ścianek klam­rami szybkozłączy. Na dyszlu zamocowany jest wielkogaba­rytowy kosz na armaturę. Na życzenie wóz może być wyposa­żony w hamulce pneumatyczne i belkę oświetleniową. ŁUKOMET wykonuje również małe wozy po­dobnej konstrukcji do przewozu i magazynowania mniejszej ilości rur o małych średnicach.
Układanie rurociągu na polu rozpoczynamy od pompowni (klamrami do przodu). Traktorzysta jedzie na pierwszym polowym biegu a dwóch pracowników zdejmuje rury zaczynając od najwyższej skraj­nej. Po rozładunku jednej czwartej rur, zaczynamy zdejmować z drugiej strony itd.
 
Dane Techniczne
Długość z rurami          8,00 m             Pojemność ładunkowa dla rur długości 6 m:
Szerokość                    2,60 m              średnica 4” (102 - 108 mm)  -  128 szt => 768 mb rurociągu
Wysokość                    1,90 m              średnica 5” (120 - 133 mm)   -   98 szt => 588 mb rurociągu
Masa bez rur               800 kg               średnica 6” (150 - 159 mm)   -   72 szt => 432 mb rurociągu
Koła                       400/60-15.5           średnica 8” (196 mm)            -   50 szt =>   300 mb rurociągu              
Parametry
Podstawowe
Dla rur o średnicy [mm]:100 - 200
Pliki

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.