UK10 - Głębinowe

Pompy głębinowe ROVATTI serii E

Pompy głębinowe ROVATTI serii E

Producent: rovatti
Model: UK15E
Opis produktu

Przeznaczenie

Pompy elektryczne głębinowe serii E włoskiej firmy ROVATTI stosowane są do pompowania wody czystej, zimnej, chemicznie nieagresywnej, o zawartości zawiesiny max.80 g/m3, ze studni głębinowych lub ujęć powierzchniowych z zachowaniem warunków chłodzenia silnika, minimum v = 0,2-0,5 m/s zależnie od modelu. Do montażu w pozycji pionowej, z silnikami Franklin również w poziomie. Znajdują szerokie zastosowanie w rolnictwie, zaopatrzenia w wodę i do celów przemysłowych. Na zamówienie możliwe jest wykonanie pomp niestandardowych specjalnego przeznaczenia. Dostępne w zakresie wydajności od 0 do 1200 m3/h i ciśnień od 0 do 50 Atm.
 

Budowa

Pompy głębinowe ROVATTI składają się zasadniczo z części hydraulicznej pompy i silnika elektrycznego. Konstrukcyjnie są to pompy odśrodkowe mieszanego przepływu. W standardowym wykonaniu korpusy i dyfuzory z żeliwa. Wał główny, wirnik, zawór zwrotny, złącze silnika, śruby i sito korpusu ssącego wykonane ze stali nierdzewnej. Standardowe wielkości  kołnierza przyłączeniowego dla silnika. Zawór zwrotny wbudowany w króćcu tłocznym. Na zamówienie wykonanie powłok wewnętrznych na kataforezę lub korpus i wirnik z brązu.

Silniki zatapialne trójfazowe o napięciu 3 x 400 V, 50 Hz, typu asynchronicznego napełnione wodą. Dostępne wersje silników przewijalne lub kapsułowe. Do wyboru występują silniki marek: Rovatti, Franklin i Newmoto (4”). Łożysko poosiowe i oporowe smarowane płynem silnika. Stosowane silniki zgodnie z normą IEC 34-1. Większość silników posiada wyprowadzony krótki kabel dla rozruchu bezpośredniego (od 0 do 55 kW oprócz 30 i 37 kW 6”), na zamówienie wyprowadzenie przewodów w rozruch trójkąt/gwiazda. Osłona kabla na pompie ze stali nierdzewnej. Dla pomp do 8” przyłącza tłoczne gwintowane.

Dostępne pompy do studni: 6, 7, 8, 10, 12, 14 i 16” Do wyboru jest około 300 standardowych modeli pomp podzielonych zasadniczo na 19 grup konstrukcyjnych. 

 

Charakterystyki wybranych modeli pomp ROVATTI serii E

- w załączonych plikach.

Parametry
Podstawowe
Moc [kW]:7,5 - 55
Wydajność [m3/h]:15 - 168
Max. średn. [mm]:150 - 203
Ciśnienie [Atm]:0 - 50
Pliki

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.