T200 - Maszyny rolnicze

Siewnik bezuprawowy MOORE Uni-Drill 2011

Siewnik bezuprawowy MOORE Uni-Drill 2011

Producent: Moore
Model: T210, UNIDRILL S184
Opis produktu
Przeznaczenie
Siewnik MOORE Uni-Drill przeznaczony jest do siewu nasion traw, pszenicy, jęczmienia, owsa, żyta, rzodkiewki, grochu, fasoli, gorczycy, lnu, koniczyny i innych podobnych nasion, bez konieczności wykonywania uprzednio pełnej uprawy gleby.
Przystosowany do holowania za ciągnikiem rolniczym minimum 130 KM z przednim dociążeniem.
Jest zalecany szczególnie do obsiewu łąk i pastwisk gdzie wysiew metodą pełnej prawy byłby czasochłonny, kosztowny i degradujący środowisko (np. torfy).
 
Budowa
Siewnik jest maszyną zawieszaną do ciągnika rolniczego, za pomocą trzypunktowego układu zawieszania CAT 3. Rama nośna z profili stalowych malowana farbą proszkową. Napęd aparatu wysiewającego pochodzi z koła kopiującego wleczonego po terenie na prowadnicy. Ponadto siewnik dla lepszej dystrybucji nasion posiada wentylator tłoczący powietrze w skrzynię z nasionami. Glebę nacinają noże tarczowe średnicy 370 mm, a za pomocą odpierających je redlic w glebę wprowadzane są nasiona. Na każdym ramieniu występują 2 noże tarczowe z redlicami naprzeciw siebie w rozstawie 180 mm. Ramiona ustawione są naprzemiennie względem siebie tak, że siewnik uzyskuje rozstawę sekcji 90 mm. Łącznie 32 aparaty. Ramiona noży tarczowych z ramą nośną połączone są elastycznie, co ułatwia zachować optymalne parametry siewu nawet na nierównym polu. Wysiewane rzędy zagniatane są samoczyszczącymi podwójnymi rolkami dociskowymi (mała i duża) 26 par. Aparaty wysiewające mogą być całkowicie zawieszone nad gruntem z naciskiem całej masy siewnika na rolki lub cała masa może być skierowana na noże i redlice dając obciążenie 94 kg/aparat. Głębokość siewu ustawia się ręcznie na każdej redlicy względem noża tarczowego i mechanicznie ustawieniem wysokości ramy nad podłożem na ramieniu wału zagniatającego.
Wyrób firmy MOORE importowany z Irlandii Północnej.
Dane techniczne
Model
300G
Szerokość transportowa [m]
3.00
Szerokość robocza [m]
2.90
Masa własna z obciążnikami [kg]
3000
Masa obciążników [kg]
1000
Pojemność skrzyni [lt]
700
Liczba sekcji roboczych
32
Rozstaw sekcji wysiewających [mm]
90
Zawieszanie
CAT 3
Wydajność maks. [ha/godz.]
2-3
Wymagana moc ciągnika [KM]
130
Prędkość transportowa max [km/h]
50
Prędkość robocza max [km/h]
15
Regulacja głębokości siewu [cm]
0-5
Zdjęcia i rysunki od firmy MOORE
Parametry
Podstawowe
Wymagana moc ciągnika [KM]:130
Wydajność max. [ha/godz.]:2-3
Szerokość transportowa [m]:3
Szerokość robocza [m]:2,90
Video
Pliki

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.