SH80 - Ssawy do zbiorników

Ssawy ŁUKOMET

Ssawy ŁUKOMET

Producent: Łukomet
Model: SH80
Opis produktu
Przeznaczenie
Ssawa ma zastosowanie przy wypompowywaniu gnojowicy ze zbiorników magazynowych, zbiorników przepompowni, kanałów gnojowych, szamb. Ssawa montowana jest na początku rury ssącej pompy lub beczkowozu. Ssawy wytwarzane są na indywidualne zamówienie i są dostosowane do parametrów pompowania (wydajności pompy), wymiarów i posadowienia obsługiwanych zbiorników, sposobu podłączenia węża ssącego.
  
Budowa
Najistotniejszym elementem ssawy jest zwinięty z cienkiej blachy w kształt ściętego stożka dyfuzor, którego odpowiedni kąt pochylenia ściany bocznej, średnica wlotu i wysokość nóżek zapewnia laminarny przepływ gnojowicy ze zwiększającą się prędkością. Duża powierzchnia wlotu zapewnia małą prędkość cieczy na wlocie co zapobiega zasysaniu z dna kawałków betonu czy elementów stalowych a ponadto zapobiega tworzeniu się wiru zasysanie powietrza co pozwala na spompowanie zawartości zbiornika do najniższego możliwego poziomu. Ssawy do pracy w gnojowicy świńskiej standardowo wykonywane są ze stali kwasoodpornej, niekiedy dla oszczędności kwasoodporna jest tylko część ssawy zbiorniku do górnego poziomu gnojowicy, reszta stalowa cynkowana ogniowo. Ssawy do gnojowicy bydlęcej są standardowo stalowe cynkowane ogniowo. W najwyższym punkcie ssawy wbudowany jest zawór stale zapowietrzający zamykany na czas pompowania dźwignią z cięgłem. Takie rozwiązanie zapobiega syfonowemu wypływowi cieczy. Zakończeniem ssawy jest deszczowniane szybkozłącze dźwigniowe dowolnego systemu ale kompatybilne z już posiadanym w gospodarstwie.
Do pompowania z podziemnych szamb tam gdzie się używa półplastycznych węży ssących oferujemy ssawy krótkie obsadzane na stałe na wężu lub przypinane na szybkozłącze.
 
Dane techniczne
Maksymalna wysokość do 5 m
Średnice rury               110,     159,     196
Przepustowość l/min      1000    2000    3500
Stosowane szybkozłącza HK Bauer, Perrot, Sigma, C, D. zarówno męskie jak i żeńskie
Parametry
Podstawowe
Średnica rury [mm]:110 - 196
Przepustowość [l/min]:1000 - 3500
Wysokość [m]:do 5 m
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.