K200 - Stacje oczyszczania wody

Stacja oczyszczania wody z filtrami dyskowymi

Stacja oczyszczania wody z filtrami dyskowymi

Producent: Łukomet
Model: K231,1
Opis produktu
Przeznaczenie
Stacje oczyszczania wody przeznaczone są do filtrowania wody używanej w ogrodnictwie i szkółkarstwie do nawodnień kropelkowych i mikrozraszaczowych z zanieczyszczeń frakcją mechaniczną. W zależności od stosowanych wsadów dyskowych stacja oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych mineralnych ta­kich jak drobiny piachu, mułu, oraz biologicznych takich jak glony i mikroor­ganizmy słodkich wód powierzchniowych. Z odpowiednim wsadem dysków mogą być użyte są również do filtrowania wód głębinowych po uprzednim napowietrzeniu w systemach odżelaziaczy. W zależności od rodzaju dysków uzyskać można odpowiednią dokładność czyszczenia, standardowo 120 mesh (130 mikronów).  
Budowa i zasada działania
Na podstawie z kształtowników i rur stalowych posadowione są 3 filtry dyskowe, które są głównym elementem roboczym stacji.. Filtry posiadają wsad z dysków dla uzyskania odpowiedniej dokładności czyszczenia. Poszczególne filtry dyskowe osadzone są pionowo na kolektorze dolotowym. Za filtrami po linii wody, między kolektorem wylotowym a każdym z filtrów dyskowych zamontowane są zawory trójdrożne sterujące pracą układu i przepływem przez stację. Do zaworów dołączona jest armatura PE, stanowiąca kolektor zrzutowy dla płukania. U spodu zaworów sterujących występuje kolektor wylotowy dla wody czystej. Na końcu kolektora wylotowego może być zainstalowany zawór odcinający dla zamknięcia odpływu i poprawienia warunków płukania na dyskach. Pracą zaworów hydraulicznych zarządza sterownik elektroniczny który może być zasilany z baterii (warunki polowe, cewki bistabilne na zaworach) lub z napięcia sieciowego 220 V. Konstrukcja łatwo demontowalna na połączeniach rowkowanych (Victualic).
Strumień zanieczyszczonej wody tłoczonej przez kolektor dolotowy, rozdzielany jest równomiernie na wszystkie sekcje i przepływa przez dyski pozostawiając zanieczyszczenia na powierzchni i opuszcza stację. Płukanie filtrów odbywa się sekwencyjnie, po kolei dla każdej sekcji. Może być załączanie z manometru różnicy ciśnienia po osiągnięciu różnicy ciśnień (0-1,0 bar) między kolektorami lub po odliczeniu przez sterownik zaprogramowanego czasu między cyklami (0-24h). Po otrzymaniu sygnału o płukaniu przestawia się zawór hydrauliczny 3-drogowy na sekcji 3. Surowa woda filtruje się przez 1 i 2 sekcję i czystą wodą płukana jest sekcja 3. Brudna woda wydobywa się przez zawór na 3 zbiorniku i kolektorem zrzutowym opuszcza układ. Po przestawieniu samoczynnym zaworów podobnie płukane są kolejne sekcje. Dla uniknięcia anomalii na instalacji nawodnieniowej związanych ze spadkiem ciśnienia poza filtrami, podczas płukania samoczynnie włącza się zawór odcinający wypływ (opcja).
Filtry dyskowe w stacji oczyszczania łączone są w baterię filtrów. Ze względu na optymalizację procesu płukania najwłaściw­szym jest stosowanie w jednej baterii trzech lub więcej filtrów. Stosowanie pojedynczego filtru wymusza płukanie go brudną wodą lub zainstalowanie zbiornika hydroforowego na czystą wodę. Przedstawiona stacja jest podstawową jednostką minimum, którą można rozbudować lub wzbogacić np. o własną pompownię.
Dane techniczne:
Długość/szerokość/wysokość        - 100/70/110 cm
Waga                                      - 95 kg
Ilość sekcji:                              - 3 szt
Wydajność nominalna                 - 50 m3/h
Ciśnienie pracy                          - od 1 do 6 Atm
Spadek ciśnienia przy Qnom         - 0,15 Atm
Dokładność czyszczenia               - 120 mesh
Parametry
Podstawowe
Wydajność [m3/h]:50
Ciśnienie pracy [Atm]:1 - 6
Dokładność oczyszczania [mesh]:120
Waga [kg]:95
Pliki

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.