SB55 - Wypychacz obornika

Wypychacz obornika

Wypychacz obornika

Producent: Łukomet
Model: SB50
Opis produktu
Przeznaczenie.
Wypychacz obornika SB50 służy do ciśnieniowego, pod­ziemnego transportu słomia­stego obornika z obory na płytę obornikową. Opracowany zo­stał dla obory o obsadzie 120 krów mlecznych, wyposażonej w trzy mechaniczne zgarnia­cze wzdłużne typu „delta” z po­przecznym zgarniaczem posuwisto zwrotny oraz płytę obornikową zlokali­zowaną na przedłużeniu obory w odległości kilkudziesięciu metrów - po drugiej stronie drogi.
 
Budowa i zasada działania.
 Wypychacz obornika to ciśnieniowa rura o przekroju okrągłym zainstalowana w ziemi pod posadzkami.
W szczycie obory, poniżej zgarniacza poprzecznego umieszczona jest hydrauliczna, stalowa ocynkowana ogniowo, cylindryczna prasa. Zgarniacze przenośnika poprzecznego cyklicznie napełniają kosz zasypowy wypychacza. Zawartość kosza jest prasowana pod naporem tłoka, przesuwana w komorze sprężania i wtła­czana w rurę montowaną z segmentów ciśnieniowych, wielkogabarytowych rur PE i PVC. Rurociąg może mieć nawet kilkadziesiąt metrów długości, położony jest pod ziemią, posadzkami i drogami - zapewniając pełną czystość wokół budynku obory. Wypychany obornik pojawia się w eliptycznym otworze w posadzce w centralnej części płyty obornikowej. Pryzma obornika rośnie od spodu nawet na wysokość 10 m, co przy wymiarach płyty 20 x 20 m pozwala zmagazynować odchody z okresu kilku miesięcy. Na zewnątrz jest obornik obeschnięty, nieśmierdzący - wewnątrz zbita masa bez dostępu powietrza i strat substancji orga­nicznej. Przy dużej obsadzie krów, obfitym ścieleniu, i długich okresach składowania, otwór wylotowy lo­kalizuje się w przedniej części płyty obornikowej i co kilka tygodni obornik przepycha się dalej.
Hydrauliczny siłownik wypychacza jest zasilany z zasilacza hydraulicznego zgarniacza poprzecznego. Za­silacz ma zmodyfikowane roz­dzielacze zapewnia­jące automa­tycznie naprzemienną pracę si­łowników zgarniacza i wypycha­cza. Frakcja ciekła z obornika jest częściowo wyciskana przez otwory w komorze prasowania i musi być odpro­wadzona do zbiornika przepompowni przy płycie obornikowej grawitacyjnie lub ciśnieniowo małą pompą umieszczoną poniżej prasy wypy­chacza.
 
Dane techniczne
Średnica                        0,40 m
Długość                        do 50 m
Zasilanie                       5,5 kW
Ciśnienie pracy               160 / 10 bar
Wydajność max              3   t/h
Parametry
Podstawowe
Średnica [m]:0,4
Długość[m]:do 50
Zasilanie[kW]:5,5
Ciśnienie pracy[bar]:160/10
Wydajność max[t/h]:3
PDF:PDF
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.