F100 - Mobilne

Zwijadło do węży płaskich D.200

Zwijadło do węży płaskich D.200

Producent: Łukomet
Model: F131, D200
Opis produktu
Przeznaczenie
Zwijadło przeznaczone jest do przemieszczania elastycznych linii przesyłowych deszczowni montowanych z węży płaskich średnicy do 200 mm i dłu­gości pojedynczych odcinków do 50 m, o wadze pojedyńczego odcinka nie przekraczającej 130 kg. Zwijadło obsługiwane jest ręcznie przez jedną osobę. Na szpulę zwijadła można nawinąć leżący na polu odcinek węża, przewieść go na nowe stanowi­sko nawet znacznie oddalone, rozwinąć na no­wym miejscu. 
 
Budowa i zasada działania
Zwijadło składa się z podwozia i szpuli. Oba elementy są łatwo demontowalne względem siebie. Wykonane z lekkich profili stalowych, szpula ocynkowana ogniowo, podwozie malowane. Podwozie na kołach szerokoprofilowych o dużej nośności pod środkiem ciężkości w pozycji transportowej.
W celu rozwinięcia węża wystarczy zaczepić zewnętrzny koniec do elementu podłoża i swobodnie rozciągnąć wąż w dowolnym kierunku. W celu zwinięcia należy włożyć jeden z końców szybkozłączem do wewnątrz szpuli i przetaczać szpulę w kierunku drugiego końca. W ten sposób wąż nie jest narażony na uszkodzenia, przy ściąganie rozłożonego węża. W celu zabrania zwiniętego węża z pola wystarczy pochylić podwozie tak, ażeby załadować szpulę o wystającą na zewnątrz oś. Dla użycia na wielu odcinkach węży szpul potrzeba tyle co odcinków węży a wystarczy jedno wspólne podwozie.
 
Dane Techniczne
Długość całkowita                mm      1950
Szerokość                           mm       950
Wysokość                           mm      1450
Masa bez węża                    kg        ca 30
Parametry
Podstawowe
Wysokość [mm]:1450
Długość [mm]:1950
Szerokość [mm]:950
Pliki

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.