D100 - ŁUKOMET

Eżektor spalinowy

Eżektor spalinowy
Manufacturer: Łukomet
Model: D240,09
product Description
Przeznaczenie
Eżektory spalinowe służą do zawadniania za pomocą układów wydechowych magistrali ssących i pomp głównych wszędzie tam, gdzie lustro wody nie opada poniżej 6 m od powierzchni terenu stanowiska pompowni. Często zastępują układy zawadniania z ręczną pompą próżniową lub lejkiem, zwłaszcza dla pompowni i układów ssących o znacznych gabarytach. Prawidłowe wykorzystanie eżektora wymaga podłączenia w króćcu ssącym tuż przed pompą wg wskazówek ŁUKOMET.
   
Budowa
Występują dwie wersje tego samego eżektora: standardowy i z dźwignią. Standardowy eżektor stanowią dwa elementy. Element stały do wspawania w końcówkę Ø50 mm układu wydechowego wykonany ze stali węglowej. Element ruchomy nakładany na element stały w celu zawodnienia pompy, korpus z aluminium wylot z mosiądzu. Eżektor działa na zasadzie zwężki Venturiego. Posiada kalibrowany wąski przelot w korpusie, który wskutek gwałtownego przepływu spalin kanałem bocznym zasysa powietrze z układu ssącego pompy. Kanał boczny z wyjściem Ø18 mm należy połączyć wężykiem z króćcem ssącym pompy głównej a na korpus eżektora z wężykiem przeznaczyć bezpieczne miejsce na pompowni.
Eżektor z dżwignią to wykonanie opcjonalne tego samego urządzenia. Pozwala używać eżektora w nieco wygodniejszy sposób. Po wspawaniu końcówki stalowej eżektor spoczywa w stanie gotowości na układzie wydechowym. W celu zawodnienia pompy wystarczy przestawić dźwignię bez konieczności przenoszenia korpusu jak w eżektorze standardowym.
parameters
Podstawowe
Opis:Służą do zawadniania za pomocą układów wydechowych magistrali ssących i pomp głównych wszędzie tam, gdzie lustro wody nie opada poniżej 6 m od powierzchni terenu stanowiska pompowni.
Files
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.