SC80 - Łapacze kamieni

SC80,L110 Łapacz kamieni LULAK

SC80,L110 Łapacz kamieni LULAK

Producent: Łukomet
Model: SC80,L110
Opis produktu

Przeznaczenie

ŁUkometowski  ŁApacz Kamieni - LULAK przeznaczony jest do wychwytywania z niejednorodnego płynnego medium, zanieczyszczeń, których ciężar objętościowy jest większy od ciężaru właściwego unoszącej ich cieczy a w szczególności do wychwytywania kamieni, gruzu, prętów, szkła ze spuszczanego do zlewni, szamba z wozów asenizacyjnych. Ponadto LULAK wyłapuje na wewnętrznej kracie zanieczyszczania lekkie typu, styropian, deska, szmata, plastikowa butelka, pływająca puszka. Łapacz zabezpiecza układy pomiarowe,  pompy i mieszadła przed destrukcyjnym działaniem ciał stałych w pompowanym płynnym medium. Łapacz SC80 L110 przystosowany jest do szeregowego włączenia w linię zlewną z nasadami strażackimi typu STORZ 110. 
 

Budowa i zasada działania

Łapacz  wykonany jest z blachy kwasoodpornej w postaci pojemnika powstałego z  przeciętego w poziomie walca, ponownie złożony po obróceniu o 90O. Takie rozwiązanie zapewnia odporność na implozję w zastosowaniu na ssaniu pompy i wytrzymałość na ciśnienie w zastosowaniu  na linii tłocznej,   ponad to daje logiczny przepływ oczyszczanego medium pomiędzy wlotem i wylotem na jednym górnym poziomie  a  przy zastosowaniu dwóch wyczystek na dolnej krawędzi walcowej, zapewnia  bezzakamarkową, łatwą do wygarniania,  komorę odkładania zanieczyszczeń ciężkich.    Dla wyeliminowania przepływu na wprost z wlotu do wylotu a głównie dla maksymalnego zmniejszenia prędkości medium (zwłaszcza na odcinku  w przepływie pionowym do wylotu) zastosowano wspawaną w górnej połówce półwalca, prostopadle do kierunku przepływu, pół przegrodę pełniącą również funkcję ekranu odbijającego kamienie i zapewniającą przepływ medium całym przekrojem separatora.

Dla wyłapania zanieczyszczeń pływających takich jak deska, folia, szmata, przed wylotem zastosowano dużo powierzchniowy  ruszt separacyjny łatwo oczyszczany do dolnej wyczystki  przez wziernik lub wylot. Zawiasowo montowany ruszt separacyjny można opuścić i nie korzystać z separowania na kracie. Na zewnątrz, pod dnem przewidziano pułapkę magnetyczną w postaci zewnętrznego magnesu.   Dla zapewnienia komfortu oczyszczania ze zgromadzonych zanieczyszczeń i bez zalewowego odwodnienia separatora na czas oczyszczania , obok wyczystki zastosowano zawór z nasadą do przyłączenia węża spustowego.  LULAK może być wyposażony w dedykowany do tego celu, tani, prosty i lekki   przepływomierz ultradźwiękowy pełnego przepływu LUMIEP.
 

Dane techniczne

Wymiary 900 x 900 x 800

Masa    68 kg

Objętość wewnętrzna  200 l

Króćce wlot-wylot W110

Wyczystki  fi - 160 mm

Wziernik  fi - 100 mm

Ruszt separacyjny z prześwitem szczelin 10 mm

Spust zaworem kulowym     2"

Spowolnienie przepływu         25 razy

Przepustowość             do 1500 l/min

Wzór użytkowy zastrzeżony w UP RP

Parametry
Podstawowe
Przepustowość [l/min]:1500
Masa [kg]:68
Przyłącze:W110
Pliki

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.