ROLNICTWO 4.0 - Łukomet

Rolnictwo 4.0

Z dniem 15 listopada 2023 rusza nabór wniosków na wsparcie w zakresie programu Rolnictwo 4.0. 
Program Rolnictwo 4.0 to szansa na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dotyczy on zakupu maszyn, sprzętu lub oprogramowania, w szczególności czujników i sprzętu informatycznego oraz aplikacji, które są dostępne bądź będą realizowane na indywidualne zamówienie klienta przez firmę ŁUKOMET
 
W ŁUKOMET mogą Państwo zakupić nowe maszyny wraz z systemami rolnictwa 4.0 lub pojedyncze elementy takie jak: bezprzewodowa komunikacja, systemy GPS, system TRK/RTN, systemy wspierania decyzji nawadniania i ferrtygacji, stacje meteorologiczne z GSM, automatyczne stacje pogodowe z transmisją GRPS, sterowanie GSM, zdalne czujniki wilgotności gleby, sensory meteorologiczne, sondy glebowe, tensjometry cyfrowe z komunikacją radiową, przepływomierz ultradźwiękowy z GSM, wspomoże to precyzyjne i oszczędne gospodarowanie wodą.
 
Program Rolnictwo 4.0 odnosi się do wydatków poniesionych od 1 lutego 2020r. do 30 września 2025r., oznacza to, że można wnioskować o refundację wcześniej zakupionych elementów systemu rolnictwa 4.0.
Wsparcie w programie może sięgnąć nawet 200 000zł w formie refundacji:
 
Do 80% dla gospodarstw ekologiczny i rolników urodzonych po 31 grudnia 1982r.
Do 65% dla pozostałych wnioskodawców.
 
Wsparcie jest wypłacone po zrealizowaniu przedsięwzięcia, ale na jego realizację można otrzymać zaliczkę w wysokości 50% wartości wsparcia.
 
Wnioski o objęcie przedsięwzięcia wsparciem składa się do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR (PUE), w dniach 15 listopada 2023 r. - 15 grudnia 2023 r.
 
Drogi Rolniku nie możesz przegapić takiej szansy na rozwój własnego gospodarstwa, złóż wniosek o wsparcie z Programu Rolnictwo 4.0! Firma ŁUKOMET zapewni dedykowane oferty, niezbędne dokumenty, skompletuje i dostarczy wyposażenie systemu Rolnictwa 4.0 co pozwoli na wydajniejszą pracę w nowoczesnym i wygodnym wymiarze.

ROLNICTWO 4.0
ROLNICTWO 4.0
 • Rejestrator RAINDANCER
  Rejestrator RAINDANCER
  Opis
  Do monitorowania procesu nawadniania i wspierania decyzji o nawadnianiu
 • Moduł DIGITAL IRRIGATION
  Moduł DIGITAL IRRIGATION
  Opis
  System przeznaczony do mobilnych maszyn nawadniających IRTEC: deszczowni szpulowych ze SMART, mostowych i pompowni spalinowych. Zapewnia zdalne sterowanie parkiem różnych maszyn deszczujących.
 • Elektroniczne regulatory prędkości
  Elektroniczne regulatory prędkości
  Opis
  Umożliwia optymalne programowanie czasu pracy nadzorując prędkość zwijania węża a więc prędkość jazdy wózka ze zraszaczem odpowiadającą za wielkość zaplanowanej dawki polewowej.
  Umożliwia optymalne programowanie czasu pracy nadzorując prędkość zwijania węża a więc prędkość jazdy wózka ze zraszaczem odpowiadającą za wielkość zaplanowanej dawki polewowej.
 • System VRI
  System VRI
  Opis
  System sterowania zmiennymi dawkami polewowymi przeznaczony jest do instalacji na dowolnej deszczowni mostowej. System Łukomet VRI może współpracować z deszczowniami typu PIVOT, LINEAR, HIPPODROM. VRI umożliwia niezależne sterowanie każdym zraszaczem na d
 • Stacje meteorologiczne
  Stacje meteorologiczne
  Opis
  Stacja meteorologiczna wraz z portalem Nawadnianie.info jest system wspomagającym podejmowanie decyzji nawodnieniowych.
  Profesjonalna stacja meteorologiczna z dostępem do platformy FieldClimate, umożliwia rejestrację danych, ich archiwizację, monitoring pogody i gleby oraz korzystanie z modeli chorobowych, co pozwala na prognozowanie modeli pogodowych i planowanie pracy.
 • Systemy pomiarowe parametrów gleby
  Systemy pomiarowe parametrów gleby
  Opis
  Służy do pomiarów warunków klimatycznych uprawy takich jak: wilgotność gleby, temperatura i wilgotność powietrza, a także sterowania elektrozaworami sekcji nawodnieniowych.
 • Zawory i wodomierze
  Zawory i wodomierze
  Opis
  Do pomiaru chwilowej wydajności przepływu oraz sumarycznej objętości w dowolnie wybranym okresie czasu. Może być stosowany do pomiaru przepływu wody czystej jak również zanieczyszczonej a nawet gnojowicy. Przekaz danych siecią telefonii komórkowej w czasi
  Elektrozawory sterowane za pomocą komend przysyłanych za pośrednictwem sieci GSM. Do bezprzewodowego otwierania i zamykania przepływu wody na całe systemy nawadniające, poszczególne ich sekcje lub pojedyncze zraszacze bądź aplikatory.
 • Rozproszony system sterowania
  Rozproszony system sterowania
  Opis
  Do sterowania i zarządzania systemem nawodnienia w którym brak jest infrastruktury przewodowej.
  Uniwersalna platforma do pomiarów i sterowana. Dzięki sterownikowi poprzez Internet (LAN/PoE, WiFi, GSM/LTE) umożliwia zdalny odczyt wilgotności gleby, przepływu, ciśnienia w magistrali, stanu elektrozaworu czy stanu pompy.
 • G140 - Deszczownia ŁUKOMA
  G140 - Deszczownia ŁUKOMA
  Opis
  Mała deszczownia szpulowa polskiej produkcji wyposażona w sterownik z modułem GSM do zdalnej komunikacji, sterowania i zarządzania systemem wspomagania decyzji nawodnieniowych.
 • G226 Deszczownia szpulowa IRTEC 90G/E6 570
  G226 Deszczownia szpulowa IRTEC 90G/E6 570
  Śr. wąż dł. [mm] / [m]
  Dysze [mm]
  Wydajność [m3/h]
  Szer.pasa [mm]
  Na areał [ha]
  90 / 570
  18 - 22
  21,0 - 42,5
  53 - 76
  do 20
 • H510 Deszczownie centryczne IRTEC
  H510 Deszczownie centryczne IRTEC
  Przemieszczanie
  Zasilanie w wodę
  Przepustowość [m3/h]
  wokół stałego centrum
  w centrum obrotu
  do 500
Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.