T300 - Urządzenia do upraw szklarniowych

Wyżymaczka mat uprawowych

Wyżymaczka mat uprawowych

Producent: Łukomet
Model: T326
Opis produktu
Przeznaczenie
Wyżymaczka mat uprawowych T326 przeznaczona jest do wyciskania wody i równoczesnego sprasowania wełny mineralnej jako pozostałości po zakończonej uprawie głównie pomidorów szklarniowych.
 
Budowa i zasada działania
Na solidnej ramie wyspawanej ze stali kwasoodpornej zamocowany jest ułożyskowany dolny walec szczelinowy. Na wale napędowym walca szczelinowego po jednej stronie zainstalowany jest zespół motoreduktora, a z drugiej koła łańcuchowe zapewniające napęd walca dociskowego. Pokryty elastomerem walec dociskowy zamocowany jest w łożyskach tocznych na uchylnym ramieniu. Na końcach ramienia założone są sprężyny ze śrubami rzymskimi, co umożliwia regulację siły docisku walca elastomerowego do walca szczelinowego. Z walcami współpracują skrobaczki zapobiegające zabierania na siebie wyżętego materiału. Pod walcami zainstalowana jest wanna na odcieki ze stosownym spustem i wyczystką. Do bezpiecznego podawania mat pomiędzy obracające się współbieżnie walce służy demontowalna, ustawiana ze spadkiem, lada z przenośnikiem rolkowym co ułatwia samostaczanie maty w gardziel wyżymaczki. Maszyna jest posadowiona na czterech kołach, z czego dwa są na sztywnej osi, a dwa pełnoobrotowe z blokadą położenia i obrotu co zapewnia łatwość przemieszczania i jednocześnie pełną stabilność w czasie pracy.
 
Warunki stosowania
Wyżymaczka T326 może być efektywnie stosowana w specyficznej technologii likwidacji uprawy pomidorów szklarniowych, w której po zakończeniu uprawy i usunięciu łęt ze sznurkami, odcinana jest kostka z karpą. Na wózek technologiczny przenoszone są maty uprawowe i układane równo w prostopadłościan. Maty na wózku wywożone są na korytarz gdzie dwaj pracownicy biorąc je pojedynczo za rogi przerzucają na ladę wyżymaczki, jeden rozcina folię i razem przewracają samą wełnę mineralną na rolkowe dno lady, po którym stacza się pomiędzy walce wyciskające wodę.
 
Dane techniczne
Masa maszyny    250 kg                                                  
Wymiary magazynowe 1000 x 1200 x 2100                         
Wym. w pracy 1000 x 2500 x 1500                                   
Moc silnika     4 kW                                                        
Zasilanie 3 x 400 V  50 Hz    Wtyk 5b  32A
 
Prędkość pochłaniania mat   1 m/s
Maksymalna szerokość maty     22 cm
Zmniejszenie objętości  od 7 do 10 razy
Zmniejszenie masy z  11 kg  do  3 kg
Parametry
Podstawowe
Moc [kW]:4
Zasilanie [V]:3 x 400 V 50 Hz Wtyk 5b 32A
Prędkość pochłaniania mat [m/s]:1
Max. szerokość maty [cm]:22
Masa [kg]:250
Video
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.