G260 - Wysposażenie ŁUKOMET do deszczowni IRTEC

Dozownik nawozów płynnych do deszczowni szpulowej

Dozownik nawozów płynnych do deszczowni szpulowej

Producent: IRTEC
Model: G261, D
Opis produktu
Przeznaczenie
Dozownik przeznaczony jest do fertygacji czyli wprowadzania (dozowania) całkowicie rozpuszczonych doglebowych nawo­zów mineralnych lub wprowadzania EM (Efektywnych Mikroorganizmów) do wody w trakcie nawadniania roślin. Dozownik wykorzy­stywany jest do pracy z systemem nawadniania deszczownią szpulową, w uprawach polowych warzywniczych lub sadowniczych .- wszędzie tam, gdzie potrzebne jest podawanie nawozów w postaci roztworów wodnych, które są wchłaniane przez podziemne jak i nadziemne części roślin. Dzięki prostej budowie i wykorzystaniu napędu z turbiny deszczowni, pracuje w warunkach polowych z dala od dodatkowych źródeł energii typu prąd elektryczny czy silnik spalinowy. 
 
 
Budowa i zasada działania
Dozownik składa się z pompy przeponowej wykonanej z materiałów obojętnych na związki chemicznie i biologiczne wykorzystywane w rolnictwie z zatrzaskowym łącznikiem na WOM deszczowni, układu ssącego od zbiornika z roztworem do pompy, rurki tłocznej, trójnika przyłączeniowego z dyszą dozującą, oraz podstawy pompy .
Wyjście WOM deszczowni napędza pompę przeponową za pośrednictwem łącznika zatrzaskowego. Pompa przeponowa podparta jest na regulowanej nodze, której koniec wbijamy w ziemię tak by zapobiedz obracaniu się pompy. Pompa zasysa ze zbiornika wcześniej przygotowany roztwór i wtłacza go do układu zasilania deszczowni. Roztwór miesza się dokładnie podczas przepływu przez całą długość rury deszczowni a następnie zostaje równomiernie rozpylony przez zraszacz na całej szerokości nawadniania. …
 
Parametry dozownika
 
Ze względu na różne wydajności i przełożenia deszczowni szpulowych, dozownik konfiguruje się do konkretnego modelu deszczowni. Dawkę nawozową reguluje się przez zmianę stężenia dozowanego roztworu oraz przez zmianę wydajności deszczowni. 
 

 

Numer katalogowy
 
Robocze natężenie przepływu [ml/obr]
54
Ciśnienie robocze [bar]
Do 40
Dozowanie (stężenie) [%]
 
Max wysokość zasysania nawozu [m]
6

 


Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.