Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.
P200 - Pomiar parametrów wody
Elektroniczny sterownik wyporowy
Opis produktu
Przeznaczenie
Sterownik P252 został opracowany do sterowania pracą pomp w przepompowniach gnojowicy dowolnego pochodzenia, każdej konsystencji, lepkości i zawartości suchej masy. P252 w pełni zastępuje łączniki pływakowe - eliminując wszelkie problemy z ich oblepianiem, zawieszaniem, zaplątywaniem, urywaniem. Zastępuje sterowniki z sądami pomiarowymi eliminując kłopoty z zalepianiem otworów i oblepianiem membran. Zastępuje pomiar ultradźwiękowy i laserowy eliminując zanikanie sygnału w kożuchu. Elektroniczny sterownik wyporowy przeznaczony jest do pomiaru głębokości cieczy o dowolnej zawartości zanieczyszczeń w niej pływających, w zbiornikach bezciśnieniowych o dowolnych kształtach i wielkościach. P252 działa bezbłędnie również kiedy na dnie zbiornika nawarstwia się osad dowolnej grubości a po powierzchni pływa kożuch, lód, zmarzlina. Sterownik oprócz pomiaru głębokości w zakresie od 0,10 m do 5,00 m z rozdzielczością co 0,10 m, posiada funkcję dwustanowego sterowania pracy pomp oraz załączania alarmu. Poziom zadziałania poszczególnych przekaźników sterujących może być dowolnie wybierany w pełnym zakresie pomiarowym.
Budowa i zasada działania.
Sterownik P252 w kompletacji handlowej składa się z trzech elementów do samodzielnego zainstalowania:
w szafce rozdzielni na listwie zaciskowej - zasilacz 220~V / 5=V i moduł pomiarowo-sterujący, na trasie od modułu do dna zbiornika - poliamidowa lub polietylenowa rurka zakończona sondą pomiarową. Moduł pomiarowo-sterujący to mikroprocesorowy układ pomiarowy z przetwornikiem ciśnienia gazu na wielkość elektryczną i mikrosprężarką załączaną automatycznie na czas pomiaru. Dwucyfrowy, duży wyświetlacz LED pokazuje głębokość. Przyciski służą do programowania poziomów zadziałania trzech dwustanowych przekaźników wyjściowych mogących bezpośrednio złączać styczniki. Sonda pomiarowa to obciążony dzwon z elektrodą załączającą sprężarkę lub tylko wyprofilowana i obciążona końcówka rurki. Sonda najczęściej spoczywa na dnie zbiornika przepompowni lub jest zamocowana do ściany.
Aby wypchnąć z rurki powietrze - sprężarka musi pokonać ciśnienie słupa cieczy proporcjonalne do jego wysokości a więc do głębokości zanurzenia sądy. Wartość tego ciśnienia jest przetwarzana na wielkość elektryczną i obrabiana mikroprocesorowo na sygnały sterujące pompami i alarmem.
Dane techniczne.
Wymiary modułu szer x wys x gl [mm] 70 x 90 x 60
Masa modułu [g] 175
Rurka poliamidowa max dł. [m] 20
Wymiary sondy śred. [mm] 20 [60]
Masa sondy [g] 150 [300]
Zakres pomiaru i sterowania [m] 0 - 5 słupa wody
Rozdzielczość pom. i ster. [m] 0.1
Ciśnienie niszczące przetwornik [MPa] 0,2
Zasilanie zasilacza [V] ~ 230 50 Hz
Pobór prądu [mA] 10
Napięcie pracy modułu [V] = 5
Obciążalność styków 5A 230V
Zakres pracy - 30 do + 50 oC
Parametry
Podstawowe | |
Opis: | Steruje pracą pomp w przepompowniach gnojowicy |