K500 - Kroplujące

Linia kroplująca DRIP-LINE z kompensacją ciśnienia

Linia kroplująca DRIP-LINE z kompensacją ciśnienia

Producent: irriga
Model: K510, PC
Opis produktu
Przeznaczenie
Linia kroplująca DRIP-LINE PC stosowana jest najczęściej w systemach nawadniania kropelkowego pól, sadów, szkółek, szklarni, tuneli foliowych oraz innych upraw rzędowych wieloletnich. Zalecana na tereny o zmiennym ukształtowaniu, do dłuższych ciągów kroplujących niż DRIP-LINE Classic;  w uprawach nietolerujących wody podawanej z góry na roślinę w   formie deszczu (choroby grzybowe), w miejscach, gdzie zasoby wody są bardzo ograniczone, oraz tam gdzie ze względu na skłon pola i zlewność gleby nawadnianie z dużą intensywnością powoduje spływ powierzchniowy. Podczas nawadniania linią możliwe jest jednoczesne nawożenie uprawy (fertygacja) nawozami wyłącznie płynnymi.
 
Budowa i zasada działania
Podczas produkcji Drip-Line w przewód polietylenowy są wtapiane specjalne emitery (kroplowniki) z kompensacją ciśnienia, które zapewniają stały wypływ wody. Wbudowany system filtracji oraz specjalna konstrukcja kroplowników powodująca turbulentny przepływ wody zapobiega powstawaniu osadów i zatykaniu się kroplowników. Po obu stronach emitera znajdują się punkty wypływu, kroplowniki, zapewniające szybszą instalację linii kroplującej, bez sprawdzenia położenia wypływu wody.
Do zalet Drip-Line PC należą: wielosezonowość, samoczyszczenie, odporność na zapychanie, oszczędny i jednakowy wydatek wody bez względu na ciśnienie robocze oraz temperaturę powietrza, racjonalne dawkowanie wody w rejon systemu korzeniowego, wszechstronność, gdyż może być rozłożona luźno, lekko przykryta glebą lub podwieszona oraz możliwość nawadniania upraw niezależnie od pory dnia. Linia produkowana jest z najlepszego materiału z dodatkiem stabilizatora chroniącego go przed promieniowaniem UV, o średnicy zewn. 16 mm i grubości ścianki 1,25 mm,  w dowolnych rozstawach kroplowników. Minimalny rozstaw kroplowników to 33 cm, a maksymalny to 150 cm, co umożliwia dostosowanie linii do wymogów różnych upraw. Standardowe rozstawy kroplowników to: 40, 50 i 60 cm. Linie z innym rozstawem są produkowane na indywidualne zamówienie. Zakres ciśnienia roboczego wynosi  od 0,5 do 4 bar, a wydajności kroplowników są stałe na  całej długości linii.
Parametry
Podstawowe
Rozstaw kroplowników [cm]:33 - 100
Ciśnienie pracy [bar]:1 - 4
Wydajność kroplownika [l/h]:1,6 - 3,8
Pliki

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.