Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.
C000 - Pompownie ciągnikowe
Pompownia ciagnikowa T3-100A
Opis produktu
Przeznaczenie i zakres stosowania
Pompownia T3-100A służy do zasilania w wodę systemów nawodnień: wielkoobszarowych (do 90 ha) upraw rolniczych, warzywniczych, szkółkarskich, sadowniczych, łąk, pastwisk itp. Pompowanym medium może być woda czysta technicznie, nieagresywna chemicznie, o maksymalnej zawartości części stałych do 40g/m3, o temperaturze 0 - 40 OC. Pompownię należy stosować do pompowania wody z ujęć napowierzchniowych lub nawet z bardzo wydajnych studni, gdzie poziom wody podczas pompowania nie opada poniżej 6 m od wlotu pompy. Pompownia przystosowana jest do zamocowania na 3-punktowym układzie zawieszania ciągnika rolniczego i napędu poprzez wał przegubowo-teleskopowy. Pompownia T3-100A najczęściej wykorzystywana jest do zasilania systemów przeciwprzymrozkowych na powierzchni 5 – 6 ha. Często zasila duże półstałe deszczownie zraszaczowe lub duże działka wodne a niekiedy nawet systemy kropelkowe na powierzchni 100 ha. Z uwagi na osiągane parametry może być z powodzeniem użyta do nawodnień zalewowych, przepompowywania wody do stawów, odpompowywania terenów popowodziowych a nawet gaszenia pożarów.
Budowa i zasada działania
Pompownia zmontowana jest na spawanej, stalowej ramie przystosowanej do trzypunktowego układu zawieszenia ciągnika rolniczego. Na ramie zamontowany jest monoblok pompy odśrodkowej z przekładnią zwiększającą 7 razy obroty WOM. Do zawadniania pompy głównej służy ręczna pompka membranowa, do pomiaru ciśnienia manometr glicerynowy. Króciec ssący z dyfuzorem i szybkozłączem posiada zawór nadciśnieniowy zabezpieczający elastyczną rurę ssącą przed rozerwaniem. Na króćcu tłocznym zasuwa klinowa i szybkozłącze. Standardowy układ ssący 6” (8”) to: kolanowy kosz z zaworem stopowym i szybkozłączem systemu BAUER, odcinek 3m rury deszczownianej, i odcinek 2m węża półelastycznego. Wszystkie elementy stalowe są cynkowane ogniowo.
Ciągnik z pompownią ustawiamy przy zbiorniku wodnym, montujemy układ ssący i po umieszczeniu kosza ssącego w wodzie, za pomocą podsysającej ręcznej pompki membranowej zawadniamy pompę główną. Włączamy napęd WOM, powoli otwieramy zasuwę tłoczną i zwiększamy obroty aż do uzyskania wymaganego ciśnienia.
Dane techniczne
Wymagana moc ciągnika: - 74 KM Wymiary transportowe:
Średnica ukł. ssącego: - 150 mm Długość: - 900 mm
Przyłącze tłoczne: - HK110 Szerokość: - 820 mm
Obroty WOM: - 540 obr/min Wysokość: - 1380 mm
Masa całkowita: - ok.189 kg Długość rury ssącej - 3050 mm
Parametry
Podstawowe | |
Ciśnienie [Atm]: | 0 - 13 |
Wydajność [m3/h]: | 0 - 120 |
Obroty [1/min]: | 500 |
Moc [KM]: | 80 |