F100 - Mobilne

Zwijadło do węży PE110/150

Zwijadło do węży PE110/150

Producent: Łukomet
Model: F121
Opis produktu
Przeznaczenie
Zwijadło przeznaczone jest do przemieszczania linii przesyłowych deszczowni montowanych z węży polietylenowych średnicy 110 mm i dłu­gości pojedynczych odcinków 150 m. Zwijadło montowane jest na trzypunktowy układ zawie­szenia ciągnika rolniczego klasy minimum 3T, wyposażonego w dwa szybkozłącza hydrauliki zewnętrznej o ciśnieniu roboczym 16 MPa. Na szpulę zwijadła można nawinąć (leżący na polu) odcinek węża, przewieść go na nowe stanowi­sko nawet znacznie oddalone, rozwinąć na no­wym miejscu.
 
Budowa i zasada działania
Na stalowej ramie spawanej z profili zamkniętych ułożyskowana jest szpula, napędzana (poprzez wieniec z zazębieniem zewnętrznym) silnikiem hydraulicznym wykorzystującym hydraulikę zewnętrzną ciągnika. Rama nośna  i szpula są cynkowane ogniowo.
Leżącą (już rozwiniętą) na polu rurę zaczepiamy szybkozłączem do liny zamocowanej do szpuli. Aby chronić szybkozłącze na końcu rury zakła­damy na nie stalowy „kask”, który dodatkowo stabilizuje końcówkę. Włączamy napęd szpuli, nawijamy wąż. Końcówkę dociągamy ‘talią” do szpuli. Podnośnikiem ciągnika nieznacznie unosimy zwijadło i możemy trans­portować nawinięty odcinek 150 m nawet na kilkukilometrowe odległo­ści. Na nowym stanowisku opusz­czamy szpulę i po odczepieniu talii, tocząc szpulę po ziemi, odwijamy wąż. Powtarzając tą operację możemy w prosty sposób przemieszczać rurociąg zasilający deszczownię szpulową na kolejne pola. Po sezonie nawodnieniowym możemy zgromadzić odcinki węża w obejściu na placu długości 150 m.  
 
Dane Techniczne
Długość całkowita                   mm      3250
Szerokość maksymalna             mm      1450
Wysokość                              mm      2820
Masa bez węża                       kg        510
Parametry
Podstawowe
Szerokość [mm]:1450
Wysokość [mm]:2820
Długość [mm]:3250
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.