F100 - Mobilne

Zwijadło do węży płaskich D.150

Zwijadło do węży płaskich D.150

Producent: Łukomet
Model: F131, D150
Opis produktu
Przeznaczenie
Zwijadło przeznaczone jest do przemieszczania linii przesyłowych deszczowni montowanych ze stosunkowo ciężkich węży płaskich średnicy 150 mm i dłu­gości pojedynczych odcinków 130 m. Zwijadło montowane jest na trzypunktowy układ zawie­szenia ciągnika rolniczego klasy minimum 3T, wyposażonego w dwa szybkozłącza hydrauliki zewnętrznej o ciśnieniu roboczym 16 MPa. Na szpulę zwijadła można nawinąć (leżący na polu) 3 odcinki węża, przewieść go na nowe stanowi­sko nawet znacznie oddalone, rozwinąć na no­wym miejscu. 
 
Budowa i zasada działania
Na stalowej ramie spawanej z profili zamkniętych ułożyskowana jest szpula, napędzana (poprzez wieniec z zazębieniem zewnętrznym) silnikiem hydraulicznym wykorzystującym hydraulikę zewnętrzną ciągnika. Rama nośna i szpula są cynkowane ogniowo. U dołu konstrukcji zwijadło posiada ułożyskowaną rolkę która umożliwia zaginanie węża do góry bez uszkodzeń o ramę.
Leżący na polu wąż wkładamy jednym z szybkozłączy w bęben zwijadła Wąż powinien być zwijany spod ciągnika jadąc przodem w kierunku drugiego końca węża. Po włączeniu napędu hydraulicznego szpuli i ruszeniu ciągnikiem w przód wąż zaczyna się nawijać. Zwijanie odbywa się przy nieznacznie uniesionym podnośniku ciągnika. W tej pozycji możemy trans­portować nawinięte 3 odcinki 130 m nawet na kilkukilometrowe odległo­ści. Na nowym stanowisku rozszprzęglamy szpulę za pomocą korby przy silniku hydraulicznym i odwijamy wąż przejeżdżając ciągnikiem. Z jednego przejazdu można uzyskać rozwinięcie magistrali D.150 390 m. Po sezonie nawodnieniowym węże mogą spoczywać na szpuli w celu przechowywania. Zwijadło z powodzeniem można również wykorzystać do średnicy węża D.100 którego można w jednym odcinku umieścić na zwijadle do 200 m.
 
Dane Techniczne
Długość                                mm      2800
Szerokość maksymalna             mm      1540
Wysokość                              mm      2600
Masa bez węża                       kg        510
Parametry
Podstawowe
Szerokość [mm]:1540
Wysokość [mm]:2600
Długość [mm]:2800
Pliki
Pliki do pobrania:

Kontakt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Łukomet.